Calendario e Ranking

CALENDARIO E RANKING

 

CALENDARIO 2024

 

 

XUVENIL KIDS (CATEGORIAS SUB10, SUB12 E SUB14).

 

1.PRAIA: PATOS (NIGRAN)

ORGANIZADOR: PRADO SURF

DATAS:  30/31 Marzo ou 13/14 Abril

 

 

2.PRAIA: PANTIN (VALDOVIÑO)

ORGANIZADOR: RSM

DATAS: 15/16 Xuño ou 6/7 Xullo

 

 

3.PRAIA: ZONA FERROL, TROFEO CONCELLO DE FERROL

ORGANIZADOR: NATIVOS/SPOT

DATAS: 21/22 Setembro ou 5/6 Outubro

 

 

4.PRAIA: BASTIAGUEIRO (OLEIROS)

ORGANIZADOR: La Vieja Escuela by After surf

DATAS:  19/20 ou 26/27 Outubro

 


 

5.PRAIA: VIVEIRO

ORGANIZADOR: VIVEIRO SURFING FAMILY

DATAS:  9/10 ou 16/17 Novembro

 

 

XUVENIL (SUB16/SUB18/SUB21)

 

 

 

1.PRAIA: PATOS (NIGRAN)

ORGANIZADOR: PRADO SURF

DATAS:  30/31 Marzo ou 13/14 Abril

 

 

2.PRAIA: PANTIN (VALDOVIÑO)

ORGANIZADOR: RSM

DATAS: 15/16 Xuño

 

 

3.PRAIA: ZONA FERROL, TROFEO CONCELLO DE FERROL

ORGANIZADOR: NATIVOS/SPOT

DATAS: 21/22 Setembro ou 5/6 Outubro

 

 

4.PRAIA: BASTIAGUEIRO (OLEIROS)

ORGANIZADOR: La Vieja Escuela by After surf

DATAS:  19/20 ou 26/27 Outubro

 


 

5.PRAIA: VIVEIRO

ORGANIZADOR: VIVEIRO SURFING FAMILY

DATAS: 9/10 ou 16/17 Novembro

 

 

 

 

 SURF OPEN/MASTER

 

1.PRAIA: ESTEIRO (CONCELLO DE XOVE)

ORGANIZADOR: ESTEIRO SURF CAFE

DATAS: PENDENTE

 

2. PANTIN ( VALDOVIÑO)

ORGANIZADOR: FGS

DATAS: 24/25/26 AGOSTO

 

3. MALPICA (MALPICA)

ORGANIZADOR: ONE SURF ACADEMY

DATAS: 19/20 OUTUBRO 

 

4.PRAIA: A LANZADA (SANXENXO)

ORGANIZADOR: RIDERS 73

DATAS: Novembro

 

5. COPA GALICIA DE PATOS (NIGRAN)

ORGANIZADOR: PATOS SURF

DATAS: DECEMBRO/XANEIRO

 

 

 

 

LIGA GALEGA DE BODYBOARD

 

1.PRAIA: Valcobo (Arteixo)

ORGANIZA: ARTEIXO SURF CLUB

DATAS: PERIODO DE ESPERA XULLO/AGOSTO

 

2.PRAIA: DONIÑOS (FERROL)

ORGANIZA: BODYBOARD FERROL

DATAS: POR DETERMINAR

 

3.PRAIA: Pico de Patos/Prado (NIGRAN)

ORGANIZA: PATOS SURF

DATAS: DECEMBRO/XANEIRO

 

 

 

 

 

LIGA GALEGA DE LONGBOARD

 

1.PRAIA: ESTEIRO (CONCELLO DE XOVE)

ORGANIZADOR: ESTEIRO SURF CAFE

DATAS: PENDENTE

 

 

2.PRAIA: A LANZADA (O GROVE)

ORGANIZA: ZORLAK 

DATAS:  18/19 MAIO

 

3.PRAIA: MALPICA (MALPICA)

ORGANIZA: ONE SURF ACADEMY

DATAS: 19/20 OUTUBRO

 

 

LIGA GALEGA DE SUP RACE

 

  

1.AGUETE (MARIN)

ORGANIZA: IMUA PADDLE SURF E WAIRA CLUB GALLEGO DE SURF

DATAS: 6/7 XULLO

 

2. SANXENXO

ORGANIZA: PADDLE SURF SANXENXO

DATA: 28 Setembro

 

3. CERVO  (LUGO)

ORGANIZA:  IMUA PADDLE SURF

DATAS: PENDENTES

 

CAMPEONATOS DE ESPAÑA BEACH RACE:

 

RESISTENCIA

ORGANIZA: IMUA PADDLE SURF E WAIRA CLUB GALLEGO DE SURF

DATAS: 6/7 XULLO

 

BEACH RACE:

ORGANIZA: SUP MERA

DATAS: 2/3 MAIO

 

 

  

 

LIGA GALEGA DE SUP ONDAS

 


1.PRAIA: ESTEIRO (CONCELLO DE XOVE)

ORGANIZADOR: ESTEIRO SURF CAFE

DATAS: MAIO

 

 

2.PRAIA: A LANZADA (O GROVE)

ORGANIZA: ZORLAK 

DATAS:  18/19 MAIO

 


3.PRAIA: MALPICA (MALPICA)

ORGANIZA: ONE SURF ACADEMY

DATAS: 19/20 OUTUBRO

 

 

 

  

 

 

SURF ADAPTADO

 

CAMPIONATO GALEGO E ESPAÑA DE SURF ADAPTADO

Praia: Patos (Nigran)

Organiza: Quenlla surf club.

Datas: PENDENTE

 

 

 

 

 COPAS GALICIA

  

COPA GALICIA OPEN/MASTER.

PRAIA: PICO DE PATOS (NIGRAN)

SURF E BODYBOARD
ORGANIZADOR: PATOS SURF CLUB

DATAS: DECEMBRO/XANEIRO

 

 

 

CALENDARIO CAMPIONATOS GALEGOS

 

SURF:

 

KIDS E XUVENIL

 

PRAIA: Soesto (Laxe)

CAREGORIAS: SUB10/ SUB12/SUB14/SUB16/SUB18/SUB21

ORGANIZADOR: FEDERACION GALEGA DE SURF

DATAS: PENDENTE

 

CLUBES, OPEN E MASTER:

PRAIA: PANTIN (VALDOVIÑO)

ORGANIZADOR: CLUB PRAIA DE PANTIN

DATAS: 24/25/26 AGOSTO

 

 

 

Longboard:

SUB18/OPEN/MASTER/KAHUNA

PRAIA: A LANZADA (O GROVE)

ORGANIZA: ZORLAK

DATAS: 18/19 MAIO

 

 

 

SUP ONDAS:

 

PRAIA: A LANZADA (O GROVE)

ORGANIZA: ZORLAK

DATAS: 18/19 MAIO

 

BODYBOARD:

OPEN/KIDS/XUVENIL/MASTER

PRAIA: DONIÑOS (FERROL)

ORGANIZA: BODYBOARD FERROL

DATAS: PENDENTES

 

 

SUP RACE:

.AGUETE (MARIN)

ORGANIZA: IMUA PADDLE SURF E WAIRA CLUB GALLEGO DE SURF

DATAS: 6/7 XULLO

 

 

 

 

  

LIGA INTERESCOLAS (INICIACION A COMPETICION)

 

1.PRAIA: PATOS (NIGRAN)

ORGANIZADOR:DACSS

DATAS: 20 Abril

 

 

2. PRAIA BASTIAGUEIRO (OLEIROS)

ORGANIZADOR: SON DO MAR

DATAS: 25 maio

 

3.PRAIA: AS FURNAS  (PORTO DO SON)


ORGANIZADOR: AERALONGA

DATAS:  27 XULLO

 

4.PRAIA: BARRAÑAN  (ARTEIXO)


ORGANIZADOR: ARTEIXO SURF CLUB E LA DUNA SURF CLUB

DATAS: SUSPENDIDO

 

5.PRAIA: PATOS (NIGRAN)

ORGANIZADOR: PRADO SURF CLUB

DATAS:  28 Setembro

 

6.PRAIA: BASTIAGUEIRO (NIGRAN)/ A LANZADA (O GROVE)


ORGANIZADOR: PRADO SURF CLUB

DATAS: Outubro

 

 

 

 

 

 

 

 

 

EVENTOS DE SURF DE ESPECIAL INTERESE

 

 

 

WSL

 

ABANCA PANTIN CLASSIC GALICIA PRO

PRAIA: PANTIN (VALDOVIÑO)

ORGANIZADOR: CLUB PRAIA DE PANTIN

DATAS: 24 DE AGOSTO A 1 DE SETEMBRO

 

 

 JUNIOR PRO RAZO

PRAIA: RAZO(CARBALLO)

ORGANIZADOR: CLUB PRAIA DE PANTIN

DATAS: 

 

GONY Z SERIES 

Praia: Patos

DATA: Decembro

Organizador: La Conservera

 

 RANKING 2023

SURF

Ranking Kids

 

Ranking Xuvenil

 

Ranking OPen

 

RANKING LONGBOARD E SUP (DEFINITIVO)

 

Ranking longboard e SUP

 

RANKING BODYBOARD (DEFINITIVO)

Ranking Body

 

RANKING INTERESCOLAS (DEFINITIVO)  

Ranking Interescolas

 

RANKING SUP RACE (DEFINITIVO)

Ranking SUP RACE

 

 

 RANKING 2021

SURF, BODY, LONG E SUP ONDAS, SUP RACE

 https://www.fgsurf.org/news/resultados-da-liga-galega-2021/

 

 

RANKING 2022

 

LONGBOARD

http://www.fgsurf.org/news/ranking-liga-galega-de-longboard/

 

SURF OPEN E MASTER

 

http://www.fgsurf.org/news/ranking-liga-galega-de-surf-2022/

 

SURF XUVENIL

http://www.fgsurf.org/news/ranking-liga-galega-de-surf-2022/

 

 SURF KIDS

http://www.fgsurf.org/news/ranking-liga-galega-de-surf-2022/

SUP RACE

https://plataforma.plaam.com/modulos/web/subido/122/LISTADOS%20III%20MERA%20SUP%20FESTIVAL.pdf

 

BODYBOARD

http://www.fgsurf.org/news/ranking-campionato-galego-de-bodyboard/

 

SUP RACE E ONDAS 

 

http://www.fgsurf.org/news/liga-galega-de-sup-race-e-ondas/

 

 

 

 

 

 

Federación Galega de Surf e Bodyboard