FGSURF.org - Federación Galega de Surf e Bodyboard


                                                                                         

COPA GALICIA OPEN E MASTER PICO DE PATOS 2019

COPA GALICIA de SURF – XXVI TROFEO

Pico de Patos - Concello de Nigrán


21/12/2019*

 

INSCRÍBETE ONLINE

https://goo.gl/zYa73e

*con posibilidade de cambio debido a razón meteorolóxicas

INSCRÍBETE ONLINE

https://goo.gl/zYa73e

NOTA: o venres publicarase na web o horario.


Recordade  enviar a autorización menores de idade da tempada actual http://fgsurf.org/federacion/descargas/doc_download/15-autorizacion-paterna.html (aqueles que aínda non o fixeran), podedes descargala e enviala por email a Esta dirección electrónica esta protegida contra spam bots. Necesita activar JavaScript para visualizarla


CAMPIONATO: Copa Galicia de SURF

ORGANIZA: Federación Galega de Surf e Patos Surf Club.

COLABORA: Concello de Nigrán, Novalbos, ABANCA,  Deleitar, Mercedes-Louzao, TSP (The Surfeiros Piratas), Ya Te Comeré, Hi, Xunta de Galicia, Deporte Galego.

DATA: sábado 21 de decembro de  2019 con posibilidade de cambio debido a razóns meteorolóxicas

LUGAR: Pico de Patos– Concello de Nigrán (Pontevedra).

UBICACIÓN MAPS: https://bit.ly/2OHcLg6

HORA: O venres publicarase en www.fgsurf.org

REQUISITOS: TOP 20 OPEN, TOP 6 OPEN F, TOP 6 MASTER do Ránking do Circuito Galego. Os que estén fóra deste TOP pódense inscribir como reservas. No caso de que algunha persoa do TOP falle, se lles chamará sempre e cando estén inscritos.



CATEGORÍAS:


SURF

SURF OPEN

SURF OPEN F

SURF MASTER

PREZO Sénior:

30€ / categoría para competidores Open e Master.

* Recorden que se debe abonar tantas inscricións como categorías nas que se compita.


INSCRÍBETE ONLINE

https://goo.gl/zYa73e

PECHE DAS INSCRIPCIÓNS PARA CAMPIONATO: Xoves 19 de DECEMBRO ata as 15.30h

IMPORTANTE: ÚNICAMENTE SE ACEPTARÁN INSCRICIÓNS DE PERSOAS QUE FIGUREN NO RANKING (A EXCEPCIÓN DOS WILDCARDS).

Pasada esta data non se aceptarán máis inscripcións por razóns de organización. De non completarse os listados cos inscritos a FGS chamará por orden de Ránking ao resto dos competidores.


SURF OPEN






RANKING

NOME

CLUBE

BASTIAGUEIRO

PANTIN

XOVE

TOTAL

1

Leonardo ZAMBRANO

prado

610

555

1000

2165

2

Juan FERNANDEZ

galaico

730

500

670

1900

3

Martin CORTIJO

prado

1000

730


1730

4

Miguel PÉREZ-MONEO

prado

860


860

1720

5

Borja MALVAR

patos

400

610

610

1620

5

Manuel FERNANDEZ

galaico

450

400

730

1580

7

Saúl CARRERA

mission

400

500

610

1510

7

Sebastián  BAMONDE

prado

500

400

500

1400

9

Jose Maria DE PAZ

mission

400

450

450

1300

9

Pablo MONTERO

lanzada

670

500


1170

9

Lucas MIR


555


500

1055

9

Jorge SUÁREZ


500


555

1055

13

Andy CRIERE

MySurfCoach

1000


1000

13

Chumi GARCIA

viveiro

400


555

955

13

Carlos VAZQUEZ

vieja

500

360


860

13

Luis DIAZ



860


860

17

Lucas BUENOS AIRES

sensacion

450

400


850

17

Alejo FERREIRO

prado

400


450

850

17

Pedro SUÁREZ

patos

400


450

850

17

Mateo SACO

vieja

360

400


760

17

Toni CASTRO


360

400


760

17

Eloy NAVEIRAS


360

360


720

17

Anxo PEREIRA


315

360


675

17

Yael PEÑA



670


670

25

Diego GARCIA



610


610

25

Pedro ACEBAL

prado

610



610

25

Gonzalo GUTIERREZ

CNT


555


555

25

Pedro MANSO

prado

555



555

25

Iván RODRIGUEZ

patos

500



500

25

Juan Pedro CACERES

MySurfCoach

500


500

25

Quique CONDE

MySurfCoach


500

500

25

David GUERREIRO

Viveiro



500

500

33

Alex Bauduin ALEX



450


450

34

Borja DEL SAZ



450


450

35

Eric REBIERE

galaico

450



450

36

Luis OTERO

sensacion


450


450

37

Tomás  GUIMAREY

grip

450



450

38

Domingo FERNANDEZ




450

450

39

Alvaro NOVAL



400


400

40

Christian JIMENEZ

MySurfCoach

400


400

41

Jaime FERNANDEZ

GAL


400


400

42

Jairo FERNANDEZ

viveiro

400



400

43

Luis ANSIN

grip

400



400

44

Albert HERNANDEZ

art


360


360

45

Alberto REIMUNDE

vieja

360



360

46

Arnau RIERA



360


360

47

Gonzalo ESCONTRELA

sensacion

360



360

48

Julian TORRES

nativos


360


360

49

Pedro FERNÁNDEZ

grip

360



360

50

Santi DÍAZ

sensacion

360



360

51

Sergio PADIN

rsm


360


360

52

Tarik HAJBAOUI

vieja


360


360

53

Xose PICATOSTE

sondomar

360



360

54

Alberto ESTÉVEZ

patos

320



320


SURF OPEN FEMENINO






RANKING

NOME

CLUBE

BASTIAGUEIRO

PANTIN

XOVE

TOTAL

1

Martina ÁLVAREZ

prado

1000

730

860

2590

2

Isa GUNDIN

LuisR


610

1000

1610

3

Alba LLOVES

patos

730

555


1285

4

Fabienne SUTTER

nordes


500

730

1230

5

Paula TOJA

rsm

670

500


1170

6

Candela VILARIÑO

rsm

555

500


1055

7

Carla  FERNÁNDEZ

rsm

555

500


1055

7

Marcela MACHADO



1000


1000

9

Cristina IGLESIAS

prado

860



860

10

Violeta SANCHEZ



860


860

10

Maren DEL CAMPO



670


670

10

Claudia PRIETO

Viveiro



670

670

10

Carlota BARRERAS

MySurfCoach

610



610

14

Marta GÓMEZ

prado

610



610

14

Mikele BEATO

MySurfCoach


610


610

16

Maria OTERO




610

610

17

June DEL CAMPO



555


555


Marta BUJÁN

prado

555



555


Uxia MISA

patos

488



488


SURF MASTER






RANKING

NOME

CLUBE

BASTIAGUEIRO

PANTIN

XOVE

TOTAL

1

Santi DÍAZ

sensacion

610

1000

860

2470

2

Chumi GARCIA

viveiro

730

730

1000

2460

3

José María DE PAZ

mission

670

670

610

1950

4

Pablo ROMERO

prado

555

610

730

1895

6

Juan  COUNOTTE

MySurfCoach

555

488

555

1598

9

Miguel PERDIZ

mission


860

670

1530

5

Luis OTERO

sensacion

555

555


1110

7

Eric REBIERE

galaico

1000



1000

8

Alberto REIMUNDE

vieja

860



860

10

José DIÉGUEZ

prado

610



610

11

Carlos FERREIRO

prado


610


610

16

Domingo FERNANDEZ



610

610

17

Alejandro GOMEZ

Viveiro



610

610

12

Derick REY

prado


555


555

13

Rubén SANMARTIN

RSM


555


555

18

Clyde MARTIN




555

555

14

Christian JIMENEZ

MySurfCoach

488


488

15

Juan J. PIÑEIRO

Ferrol


488


488

 

GONY Z SERIES 2019

GONY Z SERIES 2019

 

 

Presentado por LA CONSERVERA

 

Organiza: VIGO MAFIA SURF CLUB y FEDERACIÓN GALEGA DE SURF

 

Patrocina: VOLCOM, JAM TRACTION, 58 SURF, SEMENTE y WASTED

 

Colabora: Concello de Nigrán, Barebells, Cabreiroá, Cerveza Salada, Feather Fins,Yatecomeré, Estrella Galicia y Oakley

 

 

Fecha: Viernes 6 diciembre de 2019

 

Lugar: Playa de Patos

 

Check In: 8:00 am en LA CONSERVERA DEL SURF

 

Categorías: Masculino y Femenino Open / Masculino y Femenino Junior (sub 17)

 

Precio: 20 € / 30€ dos categorías

 

Inscripciones en Esta dirección electrónica esta protegida contra spam bots. Necesita activar JavaScript para visualizarla

 

Número de Cuenta (adjuntando nombre y categorías)

 

CaixaBank ES23 2100 6254 9102 0011 7111

 

Adjuntamos video pasada edición

 

https://vimeo.com/306039078

 

 

 

CIRCUITO GALEGO JUNIOR

Proba Junior de surf – Praia de Area Grande – San Román  Concello do Vicedo

¡POR COINCIDIR CO CAMPIONATO DE ESPAÑA DE BODYBOARD, FINALMENTE NESTA PROBA SÓ SE COMPETIRÁ EN SURF!


NOVO HORARIO:

Debidó ó cambio do parte nas últimas horas, con fortes ondas para o sábado, o horario para o campionato é o seguinte:


SÁBADO 23:

- Sub 16 MASC/FEM

CHECK IN: 10AM


DOMINGO 24:

- Sub 14 MASC/FEM

- Sub 12 Mixto

CHECK IN: 08:30AM


23/24 de novembro de 2019

INSCRÍBETE ONLINE

http://goo.gl/forms/3ZCqUQRWBu



INSCRÍBETE ONLINE

http://goo.gl/forms/3ZCqUQRWBu

NOTA:

Estaremos pendentes das previsións de ondas por posible aprazamento.

Aqueles que aínda non estean federados deben federarse antes do vindeiro xoves (http://fgsurf.org/federate.html).


Recordade  enviar a autorización de menores de idade da tempada actual http://fgsurf.org/federacion/descargas/doc_download/15-autorizacion-paterna.html (aqueles que aínda non o fixeran), podedes descargala e enviala por email a   Esta dirección electrónica esta protegida contra spam bots. Necesita activar JavaScript para visualizarla


venres se publicará un horario provisional na web www.fgsurf.org

CAMPIONATO: Proba Junior de surf e bodyboard.

ORGANIZA: Federación Galega de Surf, Viveiro Surfing Family, Concello do Vicedo.

COLABORA: ABANCA, DELEITAR, Mercedes-Louzao, TSP (The Surfeiros Piratas), Ya Te Comeré, Hi , VanSurf, Xunta de Galicia, Deporte Galego, Concello de Viveiro, Concello do Vicedo.

DATA: 23/24 de novembro de 2019.

LUGAR: Praia de Area Grande – San Román – Concello do Vicedo (Lugo).

HORA: O venres publicarase en www.fgsurf.org e RRSS.

UBICACIÓNhttps://goo.gl/maps/sLwuFYtJxf2Pt17EA


CATEGORÍAS:

SURF

Sub 12 mixto

Sub 14 feminino

Sub 14

Sub 16 feminino

Sub 16

¡POR COINCIDIR CO CAMPIONATO DE ESPAÑA DE BODYBOARD, FINALMENTE NESTA PROBA SÓ SE COMPETIRÁ EN SURF!

PREZO:

Junior:

15 € / categoría para os competidores que asistan “con técnico” ESCOLAS OFICIAIS FGS*

25 € / categoría para os que asistan “sen técnicos” CLUB / SEN CLUB*

* Recorden que se debe abonar tantas inscricións como categorías nas que se compita.


INSCRÍBETE ONLINE

http://goo.gl/forms/3ZCqUQRWBu


PECHE DAS INSCRIPCIÓNS PARA CAMPIONATO: xoves 21 de novembro ata as 16.00h

Nota importante: Os competidores que vaian acompañados por un técnico, será este o que faga o checkin do competidor. Do contrario, o competidores terán que abonar a diferenza da inscrición.

 

Cursos & Formación

 
 







      

        

Empresas Amigas

Info de Contacto:

Federación Galega de Surf e Bodyboard

Rúa Fotógrafo Luís Ksado, 17 - oficina nº 17
Telf. +34 986 239095

36209 VIGO (Pontevedra)

Email: info@fgsurf.org


Horario de atención inverno:


Martes, mércores e venres de 10 a 14h.

Xoves de 17 a 20h.



You are here